• Registracija
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Naslovnica Najave evenata Ostalo UHC Dinamo Moskva u Zagrebu na 50. rođendan Medveščaka

UHC Dinamo Moskva u Zagrebu na 50. rođendan Medveščaka

Unesi e-mail Ispis PDF

medvescak01

medvescak01

Kao vrhunac sezone u kojoj zagrebački KHL Medveščak obilježava 50 godina kluba, 17. prosinca u Ledenu dvoranu zagrebačkog Doma sportova dolazi slavni ruski KHL klub UHC Dinamo Moskva.

Slijed je ovo razgovora koje mi iz Medveščaka posljednjim mjeseci vodimo s čelništvom ruske lige KHL. Dolazak ruske momčadi u Zagreb je njihov svojevrsni poklon nama za 50. obljetnicu jer upravo su oni organizirali dolazak momčadi Dinamo Moskve u Zagreb. Velika je to čast za naš klub!“, istaknuo je predsjednik zagrebačkog KHL MEDVEŠČAK Damir Gojanović i dodao: „Željeli smo našu 50. godišnjicu obilježiti jednom posebnom utakmicom uz onih 7 koje igramo u siječnju 2012. u Areni Zagreb i odlučili smo se za prijedlog KHL lige da to bude klub iz Moskve. Uvjereni smo kako će Zagreb ruskoj momčadi pripremiti neviđenu dobrodošlicu! Vjerujem da ćemo dostojanstveno i sportski proslavit 50. rođendan zajedno s našim navijačima!“.

Moskovski hokej klub UHC Dinamo osnovan je davne 1946. kao dio sportskog društva Dinamo. U ranim danima bili su vojni klub, sponzorirani od strane KGB-a. Sovjetsko prvenstvo osvojili su četiri puta, još četiri puta osvojili su Prvenstvo Rusije, dok su rusku superligu osvojili dva puta. 1983. i 2008. osvojili su Spengler cup, a 2006. IIHF Europsku Ligu Prvaka. Za sezonu 2010./11. k'sebi su pripojili moskovski klub HC MVD te posljednje dvije sezone nastupaju u ruskoj KHL ligi pod imenom UHC Dinamo Moskva.

Dinamo Moskva je klub u kojem su ponikli veliki svjetski hokejaši poput Alexandra Ovečkina, Maxima Afinogenova, igrali su tamo i Alexei Yashin, Pavel Datsyuk, Evgeni Nabokov, Andrei Makrov, Miroslav Satan, tragično preminuli igrač Lokomotiva Karel Rachunek i mnoge druge legende ruskog i svjetskog hokeja.

Treba spomenuti kako je i medveščakovac Frank Banham u sezoni 2003/2004. igrao za moskovski Dinamo zajedno s Alexandrom Ovečkinom.

Da, igrali smo zajedno nekoliko utakmica i već tada je Ovečkin bio veliki igrač kojeg su vrebali NHL agenti! Bilo je to nevjerojatno iskustvo jer sam u Rusiju stigao iz Amerike, a Moskva je tada već bio izvrsno organiziran klub s velikim sportskim imenima, od kojih su kasnije mnogi poput Ovečkina uspjeli u NHL-u! On je uskoro otišao za Ameriku, a ja sam nakon isteka ugovora otišao za Finsku. Raduje me dolazak moskovske momčadi u Zagreb, velika je to stvar na naš klub, za igrače ali i za publiku.“, izjavio je Frank Banham.

Ulaznice za utakmicu KHL MEDVEŠČAK Zagreb – UHC DINAMO Moskva u prodaju kreću od 1. prosinca 2012. Točno vrijeme igranja utakmice, informacije o mjestima prodaje i cijene ulaznica bit će objavljeni uskoro. Utakmica će se igrati u Ledenoj dvorani Doma sportova.

www.medvescak.com

 

Ažurirano ( Ponedjeljak, 28 Studeni 2011 17:12 )  

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Podijeli

By A Web Design

Pronađite nas na Facebooku

Povezane vijesti